małe butelki z olejami

OLEJE ROŚLINNE – CO TRZEBA WIEDZIEĆ?

10 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Wielu z nas myśli, że oleje roślinne swoje zastosowanie mają tylko w kuchni. Nic bardziej mylnego! W poniższym artykule dowiecie się jakie inne – poza kuchennymi – zastosowania mają oleje roślinne.

OLEJ Z PESTEK DYNI TŁOCZONY NA ZIMNO

Olej z pestek dyni tłoczony na zimno jest rzadko używany w kuchni, jednak ma szerokie działanie prozdrowotne. Olej z pestek dyni ma szerokie zalety, a praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań do jego używania. Zawiera niezbędne w każdej diecie witaminy A, E, C oraz witaminy z grupy B. W jego składzie znajdziemy również żelazo, potas, wapń, magnez, jod, fosfor, fluor i selen. Mimo, że nie zawiera wiele kwasów omega-3 to jest wzbogacony o wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Zastosowanie oleju z pestek dyni

-reguluje przemiany hormonalne
-pomaga w przemianie materii
-pomaga usuwać pasożyty z organizmu
-pomocny w przypadku chorób dróg moczowych, przerostu prostaty
-działa przeciwzmarszczkowo i nawilżająco na skórę
-wspomaga pracę układu nerwowego

OLEJ Z WIESIOŁKA TŁOCZONY NA ZIMNO

Wiesiołek to roślina, którą najczęściej możemy spotkać przy drodze lub na łąkach. Ta z pozoru drobna roślinka o żółtych listkach zawiera w sobie wiele wartości odżywczych. Olej z wiesiołka tłoczony na zimno zawiera w swoim składzie : kwas linolowy (aż 70%!), kwas gamma-linolenowy, kwas oleinowy, palmitynowy i stearynowy. Ponadto zawiera także witaminę E oraz niewielkie ilości minerałów.

butelki z olejami

Zastosowanie oleju z wiesiołka :

-poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego
-reguluje ciśnienie krwi
-przeciwdziała na cholesterol
-wzmacnia odporność i chroni przed zakażeniami dróg oddechowych oraz gardła
-działa przeciwnowotworowo (w szczególności na raka piersi)

Jak widać ich zastosowania są o wiele bardziej bogate niż nam się wydaje. Zamiast używać sztucznych kremów oraz kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów możemy sięgnąć po naturalne oleje, których zastosowanie jest bardzo podobne, a czasem nawet lepsze.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation