pracownicy w biurze

Sanacja i wierzytelności powstałe po ogłoszeniu upadłości

13 maja 2019 Wyłącz przez admin

Obecnie konkurencyjność firm na rynku jest bardzo duża. Przedsiębiorstw świadczących usługi w jednej branży jest wiele. Rozwój gospodarki powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności. Aby rozpocząć działalność należy mieć przede wszystkim pomysł oraz dobrze wykonany biznesplan. Niestety nie każda firma na rynku utrzymuje się. Wiele z nich ogłasza swoją upadłości, inne, zmierzające ku upadkowi podejmują radykalne działania, aby wyjść z kryzysu.

Ratunek przed upadłością – co robić, gdy Twoja firma zmaga się z kryzysem?

Twoja firma zmaga się z kryzysem? Nie masz pomysłu co zrobić, aby uratować własne przedsiębiorstwo? Skorzystaj z usług firm, które zajmują się restrukturyzacja przedsiębiorstw. Zastanów się nad otwarciem postępowania restrukturyzacyjnego i uratuj własne przedsiębiorstwo. Warto wybrać firmy, które cieszą się popularnością i dobrymi opiniami, a działania ich są skuteczne. Każda firma, która zajmuje się restrukturyzacją przedsiębiorstw powinna sporządzić taki plan działań naprawczych, aby pomóc wyjść firmie z kryzysu.

Wierzytelności powstałe po ogłoszeniu upadłości – na czym polegają?

Niestety nie każde przedsiębiorstwo da się uratować. Wiele z nich muszą ogłaszać upadłość, w wyniku której powstają wierzytelności. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje postępowania upadłościowego. Jest nim upadłość z możliwością zawarcia układu lub działalność likwidacyjna. Wierzyciel, otrzymawszy informację o upadłości wybiera sposób pozyskiwania wierzytelności.

W wyniku ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa powstają również zobowiązania. Ogłoszenie upadłości to niestety nieprzyjemny okres w życiu przedsiębiorcy, jak i jego kontrahentów. Upadek wpływa przede wszystkim na majątek i zobowiązania kontrahenta.

mężczyzna z wyciągniętą pustą kieszenią

Jak wybrać odpowiednią firmę restrukturyzacyjną?

Na rynku istnieje sporo firm, które zajmują się restrukturyzacją, inaczej sanacją przedsiębiorstw. Firmy te świadczą usługi nie tylko dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem, ale również dla wierzycieli i wydziałów sądów do spraw upadłościowych o restrukturyzacyjnych. Każda z firm powinna posiadać bogate zaplecze organizacyjne oraz zasoby finansowe, które skutecznie pomagają w restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation