mężczyzna który doznał urazu kolana

Jak zapobiegać urazom?

18 marca 2019 Wyłącz przez admin

Uprawiasz intensywnie sport? A zastanawiałeś się, jakie urazy możesz nabyć podczas wykonywania ćwiczeń? Warto zastanowić się co zrobić, aby urazy występowały jak najrzadziej. Uraz kolana – to najczęstsze urazy, które występują u sportowców i nie tylko, jak do tej pory. Czy wiesz, jakie leczenie jest najskuteczniejsze? Dowiedz się i ciesz się stu procentową sprawnością przez cały czas.

Kontuzja – jak się przed nią ustrzec?

Kontuzja – pojęcie znane jest każdemu z nas. Warto zastanowić się, jak można zapobiec kontuzjom. Jak wiadomo przytrafiają się one nie tylko osobom, które uprawiają sport. Złe położenie stopy, również może spowodować jej uraz. Oto kilka sposobów, jak można zapobiegać urazom:

  • właściwa rozgrzewka – ważna jest przede wszystkim przed intensywnym treningiem,
  • wyleczenie wcześniejszych kontuzji,
  • nie bagatelizowanie sygnałów i drobnych urazów,
  • przestrzeganie przepisów,
  • przestrzeganie zaleceń trenerów, lekarzy i innych specjalistów,
  • dobra koncentracja,
  • odpowiednie nawodnienie organizmu,
  • efektywna regeneracja,
  • odpowiednie składniki odżywcze i odpowiednia dawka energii.

Kiedy mamy problem ze stawami – występują częste urazu oraz ból to warto wybrać się do specjalisty. Ortopeda Poznań – zajmuje się leczeniem urazów stawów z zakresu kończyn dolnych i górnych. Prawidłowa diagnoza to podstawa odpowiedniego leczenia.

uraz kolana

Najczęściej wybierana forma leczenia urazów kolana

Uraz kolana – występuje bardzo często. Szczególnie u osób, które uprawiają sporty wysiłkowe, w których angażują mocno pracę nóg. Najczęściej urazy te występują u osób, które biegają, jeżdżą na rowerze czy też grają w piłkę nożną. Ostatnio jedną z najnowocześniejszych i najpopularniejszych metod leczenia urazów kolana jest leczenie komórkami macierzystymi. Leczenie to jest mało inwazyjne i polega na łagodnej operacji.

Do miejsca, gdzie zniszczona jest struktura kolana wstrzykuje się komórki macierzyste, które pobrane są od pacjenta. Najwięcej komórek macierzystych występuje w wodach płodowych, jednak najczęściej pobiera się je z tkanki tłuszczowej pacjenta. Zabieg ten trwa krótko, a inwazyjność jego jest minimalna. Zabieg ten daje możliwość powrotu do pełnej sprawności.

Aby kontuzje występowały jak najrzadziej ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad. Nie zawsze mamy na to wpływ, jednak porządna rozgrzewka to podstawa! Kiedy doznamy urazu to najważniejsza jest szybka interwencja lekarza. Dobra diagnoza i odpowiednie leczenie daje możliwość powrotu do pełnej sprawności ruchowej!

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation