Zaproszenia Mogilno – nie zapomnij o ich rozsyłaniu!

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Planowanie wesela to bardzo czasochłonne przedsięwzięcie. Często zastanawiamy się od czego zacząć najpierw i co robić po kolei. Obecnie możemy kupić kalendarze dla narzeczonych, w których zawarte są terminy oraz kolejne kroki organizacyjne. Dlatego w skrócie opowiem, jakie kroki powinno się podjąć po kolei, aby organizowanie ślubu i wesela przebiegało sprawnie i pomyślnie.


Organizowanie ślubu zależy przede wszystkim od środków, jakimi dysponuje i jakie chcemy przeznaczyć na tę uroczystość. Większość osób decyduje się na wesela, które odbywają się w restauracjach. Zdarzają się i takie pary, które wesele organizują na salach wiejskich w wioskach takich jak Mogilno czy w większych miastach takie jak Kielce, gdzie zamówione kucharki przygotowują posiłki. Jednak przez zaplanowaniem wesela należy:

  • ustalić czynności organizacyjne – czyli datę ślubu, rodzaj ślubu oraz sporządzenie listy gości,
  • organizowanie wesela – rezerwacja sali, znalezienie fotografa, kamerzysty i zespołu, kupno sukni ślubnej, garnituru, obrączek,rezerwacja makijażu i fryzjera, znalezienie cukierni, kwiaciarni, odbycie kursu tańca oraz znalezienie odpowiednich zaproszeń (zaproszenia Mogilno należy wręczyć maksymalnie 3 miesiące przed datą ślubu)
  • szczegóły – dokładne menu, rozsadzenie gości, godziny przybycia fotografa, kamerzysty i zespołu, organizowanie noclegu dla gości,
  • czynności poweselne – rozliczenie z fotografem, zespołem, kamerzystą, ostateczne rozliczenia z lokalem, zmiana nazwiska w urzędach oraz podróż poślubna.

Wszystkie te wymienione czynności to tylko skrót od tego, co należy wykonać i w jakiej kolejności. Wesele jest najważniejszym wydarzeniem w naszym życiu, dlatego musimy zadbać o to, aby przebiegało ono prawidłowo.

Jeśli nie jesteśmy w stanie sami zorganizować wesela możemy wynająć osobę, która zrobi to za nas. Taka osoba to konsultant ślubny. Osoba taka odpowiada za aranżację całego wesela i ślubu zacząwszy od kościoła i skończywszy na podróży poślubnej. Taka organizatorka powinna mieć wiele kontaktów, które mogą być wykorzystywane podczas organizacji. Oczywiście zanim wynajmiemy taką osobę warto zobaczyć, czy posiada ona jakiekolwiek pojęcie o organizowaniu wesela. Doświadczona osoba w tej dziedzinie na pewno ma ukończone różne szkolenia i kursy.

Organizując ślub musimy działań planowo i spokojnie. Dobrze, jeśli mamy osoby do pomocy. Najlepiej określić sobie terminy, w jakich musimy wykonać dane czynności, aby nie załatwiać wszystkich spraw w jednym czasie, bo to zazwyczaj wywołuje stres.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation