stroj sportowy dla kobiety wraz ze sluchawkami i ciezarkami

Stroje sportowe sublimacja – technika znakowania

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Stroje sportowe przydają się każdemu. Zaczynamy nosić je w szkole podczas zajęć wychowania fizycznego, w skrócie w-fu. Następnie nosimy je podczas zajęć na siłowni, maratonów czy jazdy na rowerze. Ważne, aby strój sportowych spełniał swoje właściwości. Bardzo często stroje sportowe kupowane są w zwykłych sklepach, niekoniecznie dobrej jakości. Czy to dobry pomysł? Gdzie najlepiej zakupić dobrej jakości stroje sportowe oraz na co należy zwracać uwagę?

Stroje sportowe – jak wybrać najlepsze?

Jeśli zamierzamy zakupić strój sportowy, musimy zwrócić uwagę na jakość. Ważne jest, aby materiał, z którego jest wykonany był najlepszej jakości. Ważne, aby przepuszczał powietrze oraz był odporny za zabrudzenia. Jakoś materiału wpływa na stan i żywotność takiego stroju. Dlatego warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale mieć porządny, w którym będziemy czuć się komfortowo.
Jeśli Twoje dziecko chodzi do szkoły to warto podsunąć pomysł, aby każde dziecko mogło mieć taki sam strój. Ostatnio produkcja odzieży sportowej na zamówienie stała się bardzo sławna. Takie same troje wpływają na estetykę, a każde dziecko na pewno czuje się dobrze w wygodnym stroju. Kiedy podejmuje decyzję o produkcji stroju sportowe warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • rozmiar stroju piłkarskiego – powinien być dopasowany do wzrostu każdego dziecka. Wpływa to na komfort podczas gry,
  • rozmiar stroju podług płci – podczas dopasowywania stroju należy uwzględnić płeć, strój dla dziewczyny będzie różnił się od tego, który ma być wyprodukowany dla chłopca,
  • materiał – jak wspomniano wcześniej materiał powinien przepuszczać powietrze. Materiał powinien być termoaktywny, czyli powinien przepuszczać pot na wierzch koszulki, jednocześnie blokując wiatr i wodę, które napływają z zewnątrz. Materiał powinien być odporny na częste pranie, zabrudzenia, promienie słoneczne. Najczęściej wybiera się sztuczne włókna, takie jaki poliester czy polietylen. Najgorszym materiałem, który traci kolor, nasiąka wodą oraz nie hamuje wiatru jest bawełna.

Odzież sportowa sublimacja – co to takiego?

Sublimacja kojarzy nam się z przemianą fazową w przyrodzie. W krawiectwie sublimacja to technika znakowania odzieży. Na pewno każde dziecko marzy o stroju sportowym wraz z wybranym numerem i swoim imieniem czy ksywką. Dlatego podczas produkcji strojów wykonuje się sublimacje. Sublimacja to metoda znakowania jasnych materiałów poliestrowych. Właśnie tę metodę najczęściej wykorzystuje się do tworzenia nadruków na koszulkach.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation