strona internetowa z reklama

Rich media – reklama dopasowana to Twoich potrzeb

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Obecnie reklama w Internecie jest najpopularniejszą forma reklamowania produktów i usług. Coraz więcej przedsiębiorców inwestuje właśnie w tego typu reklamy. Standardowe reklamowanie produktów coraz bardziej wychodzi z mody. Ogromna ilość osób korzystających z social media i Internetu powoduje, że reklamy te, drogą internetową docierają do ogromnej ilości odbiorców.
Obecnie sprzedawcy reklamy w Internecie oferują wiele usług. Jakie to usługi? Poznajmy je!

Reklama w Internecie jest jedną z najbardziej powszechnych form reklamy. Dlatego coraz więcej firm świadczy usługi w tworzeniu i pozycjonowaniu takich reklam. Niewiele osób jednak zna pojęcia związane z tymi usługami i nie wie, czy się one różnią. Na początek poznajmy kilka z nich.

  • Audience targeting – polega na tym, że standardowa reklama odsłonowa w postaci baneru wyświetlana jest wszystkim użytkownikom w ramach sieci reklamowe lub na wybranych serwisach należących do konkretnej sieci. Audience targeting polega na kierowaniu reklamy internetowej do odpowiednich użytkowników, którzy posiadają określone cechy. Dzięki ocenie profilu użytkownika Internetu, jego zachowaniu behawioralnemu lub zapisanych poglądach można trafić z reklamą do odpowiedniego grona odbiorców. Dzięki tej metodzie reklama jest bardzo skuteczna, ponieważ dociera do osoby, która interesuje się daną dziedziną w tej chwili,
  • programmatic buying – pozwala na prowadzenie zautomatyzowanych kampanii reklamowych, które docierają do określonej grupy odbiorców. Dzięki tej usłudze następuje automatyczny zakup mediów pod emisję komunikatów reklamowych. Reklama kierowana jest do odpowiedniego grona odbiorców. Programmatic buying ocenia, czy dany użytkownik będzie zainteresowany reklamą, a następnie szuka miejsca na reklamę i udostępnia ją,
  • rich media – to dziedzina reklamy, która obejmuje takie funkcje jak wideo, dźwięk i inne ważne elementy. Rich media powoduje, że reklama może unosić się nad tekstem, udziela informacji o ilości rozwinięć, ilości odtworzeń. Rich media to złożona reklama, z tekstem, dźwiękiem, a nawet filmikiem.

Oto kilka form przedstawiania i zdobywania klientów w Internecie dzięki reklamie. Usługi te oferowane są dla tych, którzy chcą zwiększyć ilość kliknięć oraz zbudować świadomość marki. Dobrym sposobem jest to, że odpowiednie reklamy docierają do potencjalnych klientów.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation