dentysta wykonuje zabieg pacjentce

Jakie metody leczenia próchnicy są najpopularniejsze?

5 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Zdrowe i mocne zęby to marzenie każdego z nas. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie sprawić, aby nasze zęby się nie psuły. Ale jeśli mamy z nimi problem to warto regularnie zgłaszać się na wizyty do stomatologa. Częste wizyty zapobiegną poszerzaniu się choroby zęba. Obecnie jest wiele metod, gdzie leczenie zębów jest bezbolesne.

Każdy z nas powinien dbać o zęby. Zdrowe i mocne zęby powodują, że mamy piękny uśmiech, a także pozwala nam to na zachowanie swoich zębów przez jak najdłuższy czas. Stomatolog Jeżyce powinien być przyjacielem każdego z nas i osobą, do której udamy się z każdym problemem zęba.

Nie każdy z nas lubi chodzić do stomatologa, wiąże się to na pewno z doświadczeniami jakie mieliśmy w przeszłości. Najgorszym zabiegiem dla każdego z nas jest na pewno wiercenie, czyli borowanie. Ale jak się okazuje, usunięcie próchnicy bez wiertła jest możliwe. Dzięki nowoczesnej aparaturze i nowoczesnym preparatom usuwanie próchnicy nie musi być wiązać się z cierpieniem. Inne metody niż borowanie w niektórych wypadkach są pomocnicze, jednak nie zawsze skuteczne. Poznajmy je:

  • żel Carisolv – pojawił się dość dawno, jako bezzwiertłowa metoda usuwania próchnicy. Żel zmiękcza tkanki zaatakowane przez próchnicę. Następnie lekarz może zeskrobać specjalnym narzędziem próchnice i założyć opatrunek lub plombę. Żel jest bardzo dobry, ponieważ niszczy tylko chore tkanki, nie zmieniając tych zdrowych. Niestety ta metoda sprawdza się tylko w przypadku małych obiektów.

  • Ozonoterapia – metoda, która wykorzystuje ozon, w celu usunięcia próchnicy. Gaz ten pozwala na szybkie niszczenie komórek i pozwala na odbudowę nowych. Przed zabiegiem chory ząb należy dokładnie oczyścić. Ta metoda leczenia sprawdza się w przypadku małych zmian próchnicowych, znajdujących się na powierzchni szkliwa.

  • Abrazja powietrzna – w tej metodzie używa się cienkiej dyszy, z której wydobywa się strumień powietrza z drobinkami tlenku glinu. Pozwala on zetrzeć chorą tkankę zęba. Abrazję stosuje się do usuwania starych plomb i oczyszczania zmian próchniczych. Ta metoda nie może być stosowana u chorych na astmę, ponieważ przez długi czas w ustach utrzymuje się uczucie suchości i piasku.

  • Ultradźwięki – stosowane są głównie do usuwania kamienia nazębnego. Zmieniając końcówkę można też opracowywać ubytki. Ta metoda niestety nie należy do bezbolesnych i nie można jej stosować we wszystkich przypadkach.

Każdy, dobry stomatolog Poznań pozwoli nam dobrać odpowiednią metodę leczenia i sprawić, abyśmy czuli jak najmniej bólu. Niestety jak na razie to borowanie jest najskuteczniejszą metodą usuwania próchnicy i jak do tej pory najczęściej stosowaną.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation