ściana koscioła benedyktyńskiego w mogilnie

Mogilno -piękne miasteczko o bogatej historii

27 czerwca 2019 Wyłącz przez admin

Mogilno jest małym miasteczkiem, które nie jest znane każdemu. Leży ono w województwie kujawsko – pomorskim. W mieście tym zamieszkuje około 12 tysięcy mieszkańców. Jest to miasto powiatowe, ale dawniej było to miasto prywatne, czyli była to własność opata benedyktynów. Dowiedz się ciekawych informacji o tym mieście.

Ciekawe miejsca w mieście Mogilno

Mogilno to miasto, gdzie znajduje się wiele ciekawych zabytków. Najpopularniejszym z nich jest klasztor benedyktyński. Dokument Szczodrego, który okazał się fałszywy stwierdzał, że Klasztor pobenedyktyński został zafundowany przez Bolesława Szczodrego. Jak się jednak okazuje klasztor ten został ufundowany przez Kazimierza Odnowiciela. Wietrzne klasztoru ma wiele zabytków. Są nimi sklepienia, kolumny, nawy oraz krypta. Obecnie w klasztorze przebywają bracia kapucyni. Najstarsza studnia z XI wieku znajduje się właśnie na dziedzińcu klasztora i jest uważana za najstarszą w studnię w Polsce.

Innym zabytkiem, który znajduje się w Mogilnie jest kościół farny św. Jakuba starszego z 1511 r. Jest to Kościół w stylu późnogotyckim. Obok kościoła znajduje się dzwonnica i lipa – została ona uznana za pomnik przyrody. Innymi zabytkami, które zobaczymy w Mogilnie są: neogotycki ratusz, liczne kamienice i dworzec kolejowy.

Atrakcyjne miejsca w Mogilnie

Jednym z z najatrakcyjniejszych miejsc w Mogilnie jest Szlak Piastowski. Osoby, które są zainteresowane historią polski bardzo często się tutaj zatrzymują. Turyści, którzy pojawiają się w tym miejscu mogą zakupić różne pamiątki, oraz zdobyć ciekawe ulotki Mogilno. Pamiątki i inne, liczne gadżety można zakupić z motywami, które charakterystyczne są dla miasta Mogilna. Mogilno to miasto, z którego łatwo można dostać się do innych, tych bliższych i dalszych miast. Szybko dostaniemy się do Poznania, Strzelna, Gniezna, Lichenia, Biskupina czy Kruszwicy. Każde z tych miast, ma swój urok i możemy poznać o nich ciekawe historyczne wątki.

Mogilno i okolice charakteryzuje się również przepięknym, malowniczym krajobrazem, który przyciąga wielu turystów.

Każde z miast ma swój urok. W naszym artykule skopiliśmy się na charakterystyce małego, ale jak urokliwego miejsca, jakim jest Mogilno. Jeśli mieszkasz w pobliżu, albo ciekawi Cie dogłębna historia Polski to koniecznie odwiedź to miejsce!

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation