Monat Gniezno

Pielęgnacja włosów Gniezno – jak ujarzmić puszące się włosy?

21 kwietnia 2021 Wyłącz przez admin

Elektryzowanie, puszenie, rozdwajające się końcówki – te określenia są znajome? Prawdopodobnie jesteś posiadaczką włosów wysokoporowatych. Pielęgnacja włosów Gniezno – dowiedz się jak dbać o swoje włosy.

Jak rozpoznać porowatość włosów?

Porowatość określa, czy łuski naszych włosów są rozchylone, czy zwarte. Łuski, które idealnie do siebie przylegają, tworzą gładką powierzchnię. Taki włos jest niskoporowaty. Gdy zmagasz się z takimi problemami, jak wysuszenie włosów, nadmierne puszenie się, a dodatkowo są łatwe w stylizacji i szybko wysychają, to jest to oznaka, iż Twoje łuski są bardzo rozchylone. Możesz wykonać test – przesuwaj palce w górę włosa, zaczynając od końcówki w kierunku skóry głowy. Jeżeli wyczuwasz nierówną powierzchnię, znaczy to, że masz włosy wysokoporowate.

Pielęgnacja włosów Gniezno – jak dbać o włosy wysokoporowate?

Warto wprowadzić pielęgnację wygładzającą. Podczas decyzji zakupowej sprawdzaj, czy na etykiecie widnieje informacja, iż produkty są wegańskie i nietestowane na zwierzętach. Wybierz delikatny szampon, który oczyści skórę głowy bez wysuszania włosów. Możesz również stosować metodę OMO, czyli przed nałożeniem szamponu, nałożyć na długość odżywkę w celu zabezpieczenia końców przed wysuszającym działaniem szamponu. Po zmyciu nałóż regenerującą maskę do włosów. Nie bój się silikonów – to właśnie one utworzą na warstwie włosa niewidzialną otoczkę, która je wygładzi i zniweluje problem puszenia. Na suche włosy możesz użyć wygładzające produkty bez spłukiwania, takie jak odżywki lub fluidy. Nie zapomnij o silikonowym serum na końcówki! To tego celu możesz również użyć oleju, np. lnianego lub konopnego.

Pielęgnacja włosów Gniezno

Gdzie kupię kosmetyki dobrej jakości?

Drogeryjne póki uginają się od produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów. Oferta jest naprawdę szeroka, jednak to na nas spoczywa obowiązek dokładnego czytania etykiet i wyboru odpowiedniego produkt z całej gamy kosmetyków. Warto poszukać w swoim mieście konsultanta, który pomoże nam indywidualnie dobrać kosmetyki do naszych włosów. Monat Gniezno to wegańskie produkty do pielęgnacji włosów i ciała. Możemy także szukać informacji na forach internetowych lub kosmetycznych rankingach i sugerować się listą najpopularniejszych odżywek i szamponów. Ważne jest, aby konsekwentnie stosować wybrane preparaty, a z biegiem czasu na włosach pojawi się lśniąca tafla.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation