żółw pływajacy we wodzie w której znajduje się pełno plastiku

Decyzje, które mają ogromne znaczenie dla naszego środowiska

5 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Ochrona środowiska powinna być priorytetem dla każdego z nas. Zdrowe powietrze i czysta woda – to dzięki nim jesteśmy w stanie żyć zdrowo. Powodów zanieczyszczenia środowiska jest wiele. Niektóre z nich spowodowane są działalnością człowieka, natomiast inne tworzą się bez ingerencji działalności ludzkiej. Obecnie coraz częściej mówi się o złym stanie środowiska, dlatego warto wiedzieć, co robić, aby choć w najmniejszy sposób zadbać o nie.

Choroby, alergie, zanikanie rożnych gatunków roślin i zwierząt – wszystko to spowodowane jest zanieczyszczeniem środowiska, które poszerza się z dnia na dzień. Już dziś mówi się o braku wody, który może wystąpić już za kilkanaście lat. Warto reagować i działać wcześniej, aby zanieczyszczenie nie przyniosło za sobą nieodwracalnych skutków.

Działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska

Coraz częściej mówi się o złym stanie środowiska. Z tego względu podejmowane są działania, które maja ograniczyć, choć w najmniejszym stopniu zanieczyszczenia. Co już dziś możemy zrobić my, aby ograniczyć zanieczyszczenia?

  • Segregacja śmieci – to czynność, która powinna być wykonywana w każdym domu. Śmieci powinny być posegregowane na co najmniej plastik, papier i szkło. Obecnie każdy domownik płaci za wywoź śmieci, tych segregowanych i tych niesegregowanych. Czy to dobre rozwiązanie?
  • Ograniczenie używania plastiku – plastikowe produkty,a przede wszystkich ich spalanie znacznie zanieczyszcza środowisko. Już dziś w Grecji możemy spotkać się problemem zalegających śmieci, jakie towarzyszą temu krajowi. Warto więc zamienić plastikowe butelki na szklane, lub na wielokrotnego użytku. Zamiast słomek plastikowych zawsze możemy zakupić słomki papierowe, a zamiast toreb jednorazowych, tak zwanych foliówek możemy zakupić pożądaną torbę materiałową z ciekawą aplikacją.
  • Ograniczenie emisji CO – wiadomo, że to właśnie wydalanie dwutlenku węgla wpływa tragicznie na nasze środowisko. Dużą role ogrywa tutaj spalanie węgla w piecu czy wydalanie tych gazów przez samochody. Z tego względu już dziś piec na węgiel można zastąpić piecem gazowych, a jeśli zamierzamy zakup nowego auta to warto zastanowić się nad hybrydą.
dłoń trzymająca czysta ziemię na dłoni siedzi żółty motyl dłoń na tle zielonej trway

Nowe rozporządzenia i ustawy

Coraz częściej to rząd dyskutuje o skutkach zanieczyszczenia i zmianach, jakie można wprowadzić, aby ograniczyć te zanieczyszczenia. Jednym z takich rozporządzeń jest pozwolenie zintegrowane Poznań, które przeznaczone jest dla przedsiębiorstw, których działalność może negatywnie wpłynąć na środowisko. Kolejnym takim dokumentem jest pozwolenie na emisje Poznań – o to pozwolenie muszą ubiegać się przede wszystkim różnego rodzaju fabryki.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation