mężczyzna i kobieta zwiedzający miasto

Ciekawe miejsca w województwie kujawsko-pomorskim

5 lipca 2019 Wyłącz przez admin

W Polsce jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Niektóre wsie i miasteczka są tak pełne uroku i zabytków, że nie można ich pominąć. Często zabytki te związane są z przeszłością historyczną Polski, która interesuje wielu miłośników historii. W każdym województwie znaleźć można wiele takich miejsc. Dziś skupimy się na województwie kujawsko-pomorskim i na miejscach, które warto zobaczyć, a o istnieniu których może wiedzieć niewiele osób.

Mogilno to miasto, które nie jest popularne. Jednak regularnie od zwiedzane jest przez wielu turystów. Co ciekawego można zobaczyć w Mogilnie?

Mogilno – miasto nieznane każdemu

  • Kościół pobenedyktyński wraz z klasztorem jest miejscem, które warto zobaczyć. Zachowane są akcenty stylu romańskiego, do których zaliczyć można mury prezbiterium, mury boczne, filary oraz kryptę. Wyposażenie klasztoru jest głównie w stylu rokokowym. Najstarsza studia w Polsce znajduje się na dziedzińcu klasztoru.
  • Kościół farny św. Jakuba starszego – kościół ten jest również obiektem wartym zobaczenia. Charakteryzuje się oryginalną dzwonnicą i lipa, która została pomnikiem przyrody.
  • Ratusz,
  • kamienice z XIC wieku,
  • dworzec kolejowy,
  • mauzoleum wybudowane po II wojnie światowej na terenie cmentarza komunalnego.

Biskupin – muzeum Archeologiczne

Biskupin to Muzeum Archeologiczne, które znane jest w Europie. Jest to jedna z największych placówce archeologicznych. Na terenie Biskupina można znaleźć ślady osadnictwa, które rozpoczynały się od epoki kamienia, kończąc na wczesnym średniowieczu. Biskupin wyróżnia się przede wszystkim drewniana osadą, która zachowana została jeszcze z lat 30. XX wieku. Biskupin i okolica uznawana jest za Pomnik Historii. Muzeum w Biskupinie jest liderem muzeów na wolnym powietrzy – w Polsce i w Europie.

drewniana osada w biskupinie

Wenecja – muzeum kolei Wąskotorowej

Niedaleko Biskupina znajduje się Wenecja. To bardzo mała miejscowość, która ulokowana jest między trzema jeziorami – Weneckim, Skrzynki i Biskupińskim. W Wenecji znajduje się największy skansen w Europie, czyli muzeum kolei Wąskotorowej. Obok muzeum można zobaczyć ruiny zamku.

W województwie kujawsko-pomorski znajduje się jeszcze wiele miejsc, które warto zobaczyć. Bardziej znanym miastem jest Toruń, w którym również można zwiedzić wiele rzeczy. Toruń najbardziej słynie ze smacznych pierników. We wszystkich miejscach można zakupić pamiątkowe gadżety Mogilno i upominki.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation