ciecie laserem metali

Ciecie laserowe – techniki i zastosowanie

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Zastosowanie laserów w przemyśle jest bardzo szerokie. Obecnie mamy coraz nowsze urządzenia, dzięki którym wykonywane prace są precyzyjne oraz bardzo dobrej jakości. Nowoczesny sprzęt pozwala nam na wykonywanie prac, których jeszcze kilkanaście lat temu nie byliśmy w stanie wykonać. Obróbka blach jest dziedziną nie wszystkim znaną. Najwięcej informacji na ten temat posiadają mężczyźni. Najczęściej do obróbki metali używa się laserów. Najczęściej wykorzystywane są w spawalnictwie, znakowaniu, drążeniu otworów, obróbce powierzchniowej. Cięcie laserem Bydgoszcz ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z nic jest hartowanie, stapianie warstwy powierzchniowej czy nakładanie warstwy powierzchniowej.

Techniki cięcia laserowego metali

Techniki cięcia laserowego metali zależą od warunków technicznych. Podstawowym warunkiem cięcia laserowego jest:

  • jakość wiązki laserowej
  • moc
  • rodzaj gazu towarzyszącego
  • prędkość cięcia

Trzy techniki, którymi wykonuje się cięcie laserowe Bydgoszcz charakteryzują się:

  • technika ciecia w stanie ciekłym metalu szczeliny cięcia
  • technika cięcia reaktywnego w stanie ciekłym metalu szczeliny cięcia
  • metoda sublimacji – technika cięcia z odparowaniem metalu szczeliny cięcia

Co to jest cięcie laserowe?

Cięcie laserowe to nowoczesna metoda obróbki metali o podobnych parametrach wymiarowych. Czynnikiem tnącym jest gorący płomień oraz gaz techniczny o dużej czystości. Laserów cięcie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości wycinanych elementów, które zazwyczaj później nie wymagają dalszej obróbki. Cięcie laserowa pozwala również na obniżenie kosztów produkcji, dzięki temu, że blachy wykorzystywane są maksymalnie, a co za tym idzie zmniejsza się ilość odpadów.

Zalety cięcia laserem – jakie możemy wyróżnić?

Zalet cięcia laserem jest bardzo dużo. Tak jak wspomniano wyżej ogranicza on koszty produkcji. Kolejna z ważnych zalet jest duża szybkość cięcia, wąska strefa wpływu ciepła, duża precyzja cięcia, dokładność oraz wysoka jakość cięcia. Szeroki zakres materiałów poddających się procesowi cięcia powoduje, że jedna maszyna pozwala na użycie wielu rodzai materiałów.

Rozróżnia się cięcie gazem (azotem, argonem) albo tlenem. Jakość cięcia jest bardzo dobra. Gładkość powierzchni, precyzyjne kontury, czy brak podtopień to argumenty, które przemawiają za użyciem cięcia laserowego.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation