obsluga metali metoda cnc

Technologie w przedsiębiorstwach – elektrodrążenie Poznań

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Coraz częściej przedsiębiorcy wykorzystują nowe technologie w swoich firmach. Jakie są zalety inwestycji w nowoczesne urządzenia i maszyny? Skupimy się na przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką metali. Jakie urządzenia wykorzystywane są obecnie przez firmy wykonujące takie usługi i jakie metody są najczęściej stosowane w obróbce metali? Oto kilka odpowiedzi na te pytania!

Rozwój przedsiębiorstw związanych z obróbką metali bardzo się rozwinął. Obecnie wykonywane są obróbki metali przy użyciu nowoczesnych sprzętów. Dzięki nim praca jest szybsza i dokładniejsza. Jakie zalety posiada jeszcze wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń w obróbce metali?

  • wydajna praca
  • oszczędność czasu
  • mniejsza ilość odpadów
  • wzrost zysku
  • mniejszy nakład wysiłku pracowników w wykonywaną pracę
  • precyzyjne wykonanie zadania
  • dokładność

Jest jeszcze wiele innych zalet wykorzystywania nowoczesnych technologi, ale te wyżej przedstawione są najważniejsze z tych wszystkich. Najpowszechniejszymi metodami obróbki metali są:

  • frezowanie CNC Poznań – polega na precyzyjnej obróbce skrawaniem. Tą metoda obrabia się kanaliki, rowki i inne powierzchnie kształtowe. Obróbka metali jest bardzo precyzyjna, a jej technologia cały czas się rozwija. Frezowanie CNC wykorzystuje się do obróbki różnych tworzyw: tworzywa sztuczne, stal, a nawet drewno. Dzięki zastosowaniu wielu ostrzy noża można uzyskać najróżniejszy kształty. Frezowanie CNC wykonuje się komputerowo, dlatego wykonane usługi są precyzyjne i bardzo dokładne.
  • elektrodrążenie Poznań – obróbka polegająca na precyzyjnej obróbce ubytkowej. Obróbkę wykonuje się pod wpływem gorącej temperatury, która może osiągać nawet 50000°C. Elektrodrążenie wykonywane jest, kiedy inne metody obróbki zawodzą. Do obróbki wykorzystuje się metale, które bardzo trudno obrobić, a także produkty, które cechują się skomplikowaną budową. Jest kilka rodzai elektrodrążenia, każda wyróżnia się innymi właściwościami. Można również skorzystać ze wszystkich trzech rodzai usług elektrodrążenia.
  • toczenie CNC – jest to podobny sposób obróbki metalu co frezowanie. W wyniku toczenia można otrzymać produkty o różnych kształtach. Różni się od frezowania tym, że frezowanie wykonuje się na powierzchni płaskiej. Toczenie zaś wykonuje się materiałach o kształtach brył – kule, stożki, walce i inne. Toczenie CNC Poznań również wykonuje się komputerowo. Toczenie skraca czas obrabiania materiału.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation