reka trzymajaca paszport wraz z pieniedzmi

Zmiany na rynku pracy – rekrutacja Zielona Góra

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Kiedyś bardzo ciężko było znaleźć pracę. Szanse mieli ci, którzy mieli doświadczenie. Nawet do sklepów spożywczych przyjmowali jedynie po ukończonej szkole handlowej. Pracowników było bardzo dużo, ale pracodawcy nie mieli miejsca prac, aby móc zatrudniać. Największym prawdopodobieństwem było znalezienie pracy za pośrednictwem Urzędu Pracy. To tam składane były oferty pracy przez pracodawców. Na jedno stanowisko przypadało kilka lub kilkanaście osób. Liczyło się przede wszystkim wykształcenie i predyspozycje. A pracodawcy mogli wybierać pracownika spośród wielu zgłoszonych osób. Dziś jest zupełnie inaczej. Jak? Zapraszamy do lektury.

Coraz mniej rąk do pracy – rozwiązania pracodawców

Obecnie na rynku panuje rynek pracownika. Oznacza to, że osoba poszukująca pracy może przebierać w licznych ofertach. Najwięcej ofert pracy można zauważyć w dużych miastach. Bardzo dużo osób zatrudnianych jest bez adekwatnego wykształcenia. Do sklepów spożywczych albo do restauracji zatrudnia się osoby, które przechodzą jedynie kilkudniowe szkolenia. Najwięcej zapotrzebowania jest na stanowiska budowlane, do pomocy kuchennej, do sklepów, a także ostatnio coraz bardziej potrzebni są księgowi. Coraz częściej pracodawcy ratują się pracownikami zza granicy. Najczęściej są to Ukraińcy, których obecnie możemy potkać wszędzie,. Na początku zatrudniani oni byli jedynie do prac polowych lub jako pomoc kuchenna. Teraz możemy spotkać ich również w sklepach i innych przedsiębiorstwach. Polacy są coraz mniej zadowolenie z zarobków w swoim kraju. Dlatego bardzo dużo osób postanawia wyjechać na zachód. Tam praca Zielona Góra jest nawet kilkakrotnie bardziej opłacalna niż tu. Dodatkowo można zdobyć doświadczenie i możliwość podjęcia pracy na nowoczesnych urządzeniach, który my jeszcze nie posiadamy.

Sposoby na znalezienie dobrego pracownikami

Coraz trudniej znaleźć dobrego pracownika. Wykształceni ludzie wolą wyjeżdżać za granicę, a tutaj brakuje rąk do pracy. Dlatego pracodawcy w celu znalezienia odpowiedniego kandydata na dane stanowisko zlecają firmie zewnętrznej przeprowadzenia rekrutacji. Taka rekrutacja Zielona Góra polega na znalezieniu odpowiedniego pracownika. Firmy rekrutacyjne zbierają od kandydatów CV, a następnie przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne na wysokim poziomie. Następnie firmy rekrutacyjne umawiają z pracodawcą te osoby, które przeszły pierwszy etap rekrutacji. Takie firmy mają doświadczenie w przeprowadzaniu rekrutacji i w doborze pracowników na odpowiednie stanowisko, dlatego coraz więcej firm korzysta z takiego rozwiązania.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation