podlewanie roslin w ogrodzie

Ogród – miejscem odpoczynku i zabawy

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Każdy w okresie wiosny planuje porządki w swoim ogrodzie. Dosadzamy nowe rośliny, drzewa i sprawiamy, żeby nasz ogród z roku na rok stawał się coraz piękniejszy. Zadbany ogród to miejsce, gdzie możemy spędzać czas ze swoja rodzina w ciepłe wiosenne i letnie dni. Każdy z nas na pewno marzy o wielkim ogrodzie, przepełnionym kwiatami i krzewami. Obecnie coraz częściej stosuje się również inne upiększenia ogrodów. Są to sztuczne fontanny, figurki z porcelany, oraz oczka wodne.
Jak sprawić, aby nasz ogór był piękny, jakie kwiaty zasadzić oraz kiedy zacząć wykonywać porządki w ogrodzie? Oto kilka odpowiedzi na te pytania.

Jakie kwiaty do ogrodu?

Aby nasz ogród był piękny i kolorowy przez długi czas warto zasadzić i zasiać kwiaty, które kwitną przez długi czas. Rodzai kwiatów jest niezmiernie wiele, ale najlepiej wybrać te, które kwitną przez wiele sezonów i te, które kwitną przez kilka miesięcy.

Kwiaty, które wyróżniają się tymi cechami to:

  • aksamitka – są wytrzymałe, znoszą upały oraz są odporne na brak wody oraz chłodne dni. Ich jedyną wadą jest to, że lubią atakować je mszyce. Ale zawsze można je opryskać specjalnym środkiem, które eliminują wszystkie szkodniki. Kwiaty te kwitną od późnej wiosny do końca lata. Zazwyczaj przestają kwitnąć, kiedy nadchodzą pierwsze przymrozki. Rośliny te lubią być w miejscu, gdzie jest duże słońce,
  • werbena ogrodowa – posiada kwiaty zebrane w wierzchołkowe baldachimy oraz drobne listki. Jest odporna na spadki temperatury, ale tak jak aksamitka lubi nasłonecznione miejsca. Aby kwiaty te rosły i dawały efekt gleba musi być żyzna i wilgotna. Werbena kwitnie od końca czerwca do pierwszych przymrozków,
  • róże – to jedne z najpopularniejszych kwiatów. Niektóre z nich mogą kwitnąc od czerwca do późnej jesieni. Występują w wielu kolorach, a w niektórych miejscach są nawet odmiany róż o kolorowych płatkach. Róże lubią słoneczne miejsce oraz przede wszystkim wilgotnej gleby. Róże są bardzo wrażliwe i nieodporne na choroby Dlatego co jakiś czas warto potraktować je środkiem ochronnym.

Jest mnóstwo rodzai kwiatów. Najlepiej wybrać takie, które będą miały spełnione wszystkie warunki. Jeśli dysponujemy nasłonecznionym miejscem wybierzmy te, które takie miejsca lubią. A jeśli gleba w naszym ogrodzie jest bardzo wilgotna, to należy wybrać rośliny, które takie miejsca lubią.

Bardzo często w ogrodach sadzi się również krzewy ozdobne. Są one upiększeniem każdego ogrodu, szczególnie wtedy kiedy rozrosną się dużo bardziej. Po zasadzeniu nowych krzewów, kwiatów i drzew potrzeba wiele lat, aby osiągnąć wyczekiwany efekt. Bo ogród nabiera swojego uroku wtedy, kiedy rośliny osiągają większe rozmiary, są rozrośnięte i mają wiele kolorowych kwiatów.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation