Marketing tradycyjny wciąż na czasie

21 lipca 2020 Wyłącz przez admin

Gadżety reklamowe mimo tego, że rozwój marketingu został przeniesiony w wielu przypadkach mocno w strefę Internetu, nadal mają dość duże znaczenie podczas budowy wizerunku firmy. Niezawodnie sprawdzają się w przypadku działalności stacjonarnych, gdy mamy stały kontakt z klientem oraz podczas współpracy z partnerami biznesowymi oraz potencjalnymi kontrahentami.  Jest wiele korzyści, które niesie ze sobą marketing tradycyjny.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że dopracowany marketing zarówno tradycyjny, jak i ten prowadzony w Internecie, może okazać się kluczem do sukcesu naszej firmy. Upominki, które przekazujemy klientom oraz kontrahentom, pozostają z nimi przez jakiś czas, dzięki temu udaje nam się budować relacje. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że gadżety reklamowe, które zostały przekazane są przez klienta wykorzystywane np. długopisy z nadrukiem, kubki czy smycze. To sprawia, że klient o nas nie zapomni, jeżeli ktoś znajomy spyta go o firmę, której logo jest na kubku czy długopisie z chęcią przekaże krótkie informacje o tym czym się zajmuje, dzięki czemu zyskujemy kolejnych potencjalnych klientów. Jedna z głównych korzyści płynących z przekazywania upominków w postaci gadżetów firmowych jest więc utrwalenie w świadomości klienta marki naszej firmy. Warto również zwrócić uwagę na to, że przekazywanie klientowi gadżetów firmowych bardzo dobrze wpływa na wizerunek naszej firmy. Wszystko za sprawą dobrego odbioru przez klienta tego rodzaju upominków, czuje się on wtedy ważny i doceniony.

Jakie gadżety wybrać?

Agencje reklamowe mają w swojej ofercie naprawdę ogromny wybór różnych akcesoriów reklamowych, które możemy wykorzystać do promowania swojej firmy. Zanim złożymy zamówienie na konkretne produkty warto poprosić o próbki, żeby sprawdzić czy zamówiony towar będzie spełniać nasze oczekiwania. Powinniśmy również zastanowić się nad tym jakie gadżety chcemy wybrać, możemy sprawdzić w jaki sposób reklamuje swoja markę konkurencja. Dzięki temu, że na rynku jest tyle możliwości jesteśmy w stanie wybrać opcje, która sprawi, że będziemy się wyróżniać. Ważnym aspektem przy wyborze gadżetów reklamowych są również potrzeby naszych klientów, powinnyśmy się zastanowić co jest najlepsze. Wybór gadżetów może więc zależeć od branży w której działamy. Akcesoria, które zdecydujemy się zamówić powinny być wykonane w jak najlepszej jakości, dlatego pamiętajmy, żeby wybrać jak najlepszą drukarnię.

Spraw przyjemność pracownikom

Jeżeli zdecydujemy się na konkretne gadżety dla klientów, powinniśmy jeszcze pomyśleć o naszych pracownikach, którzy również mogą stać się reklamą naszej firmy. Gadżety na pewno zostaną odebrane z entuzjazmem. Możemy pomyśleć o dodatkowych produktach, które nie będą przekazywane klientom np. koszulki z własnym nadrukiem. Nie zapominajmy również o tym, żeby wszystkie elementy związane z promocją naszej firmy zostały wykonane w jednym, indywidualnym stylu. Jeżeli nasi pracownicy mają stare wizytówki, które dawno nie były odświeżane to przy składaniu zamówienia powinniśmy zadbać o to, żeby takie elementy były spójne z akcesoriami, które będziemy przekazywać klientom.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation