mężczyzna tnący metale laserem

Metody cięcia metali

17 maja 2019 Wyłącz przez admin

Przemysł obróbki metali rozwija się coraz bardziej. Na rynku pojawiają się nowe maszyny i urządzenia, które wykorzystywane są do cięcia, gięcia i innych prac związanych z przekształcaniem metali. Jedną z najpopularniejszych metod obróbki metali jest ich cięcie. Warto poznać metody cięcia metali i dowiedzieć się, które z nich jest wykorzystywane najczęściej i dlaczego.

Ciecie metali – z czym związana jest ta obróbka metali

Proces cięcia metali polega na rozdzielaniu materiału. Metod cięcia metali jest wiele. Różnią się one ilością zużytej energii, szybkością cięcia, precyzyjnością cięcia, a także jakością ciętych krawędzi i wielkością ubytku materiału. Wybierając rodzaj cięcia pod uwagę należy wziąć kilka aspektów. Jest to przede wszystkim rodzaj ciętego materiału oraz jego grubość. Warto zastanowić się, jakie efekty chcemy uzyskać, ile jesteśmy przeznaczyć pieniędzy na obróbkę oraz w jakim czasie chcemy uzyskać efekty.

Rodzaje cięcia metali – główny podział

Rodzajów cięcia metali jest wiele. Wszystko zależny od tego, jakim sprzętem cięcie jest wykonywane. Do głównego rodzaju cięcia metali zalicza się: cięcie skrawające, plastyczne, kuźnicze, termiczne oraz strumieniem wody.

Cięcie laserem Bydgoszcz – na czym polega?

Najpopularniejszą obróbka metali jest cięcie laserem. Metale cięcie są podczas procesu topienia i odparowywania. Jest to jedna z najbardziej precyzyjnych metod obróbki metali. Ciecie laserowe przeznaczone jest dla wielu rodzai materiałów. Ta metoda ma wiele zalet. Przede wszystkim odznacza się dużą duża prędkością oraz precyzją cięcia. Krawędzie, które uzyskuje po obróbce są wysokiej jakości. Dzięki precyzyjności można uzyskać elementy o skomplikowanych kształtach. Jeśli chcesz uzyskać efekt najwyższej jakości, ograniczając koszty produkcji poprzez zmniejszenie ilości odpadów to metoda cięcia laserowego jest idealnym wyborem!

obróbka metali za pomocą wody

Ciecie strumieniem wody – kiedy można skorzystać z tej metody cięcia laserem?

Ciecie strumieniem wody odbywa się przy wykorzystaniu silnie sprężonego strumienia wody. Metoda ta jest jedna z najbardziej ekologicznych. Cięcie to odbywa się na zimno, dzięki czemu obrabiane materiały nie ulegają odkształceniom, pod wpływem ciepła. Metoda ta wykorzystana jest do obrabiania wszystkim materiałów. Jedynym wyjątkiem jest diament.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation