maszyna cnc do obróbki metalu

Najpopularniejsze sposoby obróbki metali

18 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Aby dokonać obróbki metali można wykorzystać wiele technik. Nie wszystkie jednak nadają się do każdego rodzaju materiałów. Warto widzieć, jakie materiały można podawać danej obróbce. W ten sposób szybko znajdziemy firmę, która świadczy takie usługi, jakie nas interesują. Poznaj też maszyny, które wykorzystywane są podczas obróbki metali różnymi sposobami.

Frezowanie CNC Bydgoszcz – popularna technika obrabiania metali

Frezowanie wykonuje się na sprzęcie zwanym frezarką. Bardzo często materiały poddaje się tej metodzie obróbki, ponieważ jest powszechna i łatwo dostępna. Obróbce można poddać stal, tworzywa sztuczne albo drewno. Najczęściej wykorzystywana jest do drewna i stali. Frezarka CNC obsługiwana jest komputerowo, dzięki czemu jakość materiałów jest najwyższej jakości. Czynnikiem tnącym jest frez, który umożliwia obrabianie rowków, uzębień, płaszczyzna albo powierzchni kształtowych.

Cięcie wodą Bydgoszcz – materiały najwyższej jakości!

Cięcie wodą uważa się za jeden z najbardziej precyzyjnych narzędzi. Dzięki tej obróbce materiały nie wymagają dalszej obróbki, bo ich krawędzie są idealne gładkie, nie powstają żadne zrogowacenia ani nacieki. A wszystko to za sprawą niskiej temperatury cięcia. Dzięki niej materiały nie ulegają działaniom temperatury, inaczej niż w przypadku innych technik. Cięcie metali wykonuje się narzędziem zwanym WaterJet. Czynnikiem tnącym jest woda, która dociera pod wysokim ciśnieniem, towarzyszy jej gaz oczyszczający. Jakie materiały można poddać tej obróbce? Może to być: kamień naturalny i konglomerat, stal węglowa, stal nierdzewna, metale kolorowe, szkło i poliwęglan, ceramika, gres, guma i tworzywa sztuczne oraz drewno i materiały drewnopodobne.

Toczenie CNC Bydgoszcz – technika podobna do frezowania!

Toczenie CNC również bardzo często jest wykorzystywana do obróbki metali. Toczenie CNC również odbywa się za pomocą komputera. Tutaj działania odbywają się na tokarce. W przeciwieństwie do frezowania tutaj obróbce poddaje się materiały, które są w kształcie brył obrotowych. Materiały, które można poddać obróbce to: stal węglowa i narzędziowa, stal nierdzewna, aluminium, miedź, brąz, mosiądz oraz tytan.

tokarka

Metod obróbki metali jest jeszcze więcej. To tylko te, które są najbardziej znane i najczęściej wykorzystywane. Firm, które świadczą powyższe usługi jest wiele. Warto więc wybrać taką, która usługi wykonuje na najwyższym poziomie i posiada sprzęt najwyższej jakości.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation