prace podczas cięcia wodą materiałów

Wszystko co powinieneś wiedzieć o cięciu woda

25 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Cięcie wodą to jeden z najpopularniejszych sposobów obróbki metali. Cięcie wodą wykorzystuje się na wielu materiałach. Jest to bezpieczna metoda obróbki metali. Przedsiębiorcy, którzy wykonują usługi CNC inwestują również w maszyny do cięcia wodą. Poznaj materiały, które można obrabiać za pomocą cięcia wodą. Dowiedz się o zaletach tej metody obróbki.

Cięcie wodą WaterJet

Cięcie wodą wykonuje się za pomocą urządzenia, które zwane jest WaterJet. Dzięki temu urządzeniu obrabiane metale są precyzyjnie wykonane i nie wymagają dalszej obróbki. Cięcie wykonuje się dzięki wysokiemu ciśnieniu wody oraz towarzyszy mu gaz oczyszczający. Są równe rodzaje urządzenia WaterJet – te nowocześniejsze oraz te starsze modele.

Zalety cięcia wodą – cięcie wodą Poznań

Każda z metod ma swoje wady i zalety. Jednak metoda cięcia woda jest bardzo pożądana metodą cięcia metali. Dlaczego? Cięcie za pomocą wody jest bardzo precyzyjne, nie powstają żadne uszczerbki spowodowane wysoką temperatura. Materiały te nie wymagają dalszej obróbki. Cięte krawędzie pozostają o bardzo wysokiej jakości. Dzięki wodzie nie występuje wpływa na powierzchnie obrabianą. Tą metoda można wykonywać dowolne kształty. Dla tych, którzy dbają o środowisko ta metoda sprawdzi się w 100%. Podczas obróbki nie powstają żadne szkodliwe opary ani niebezpieczne odpady.

Materiały, które poddaje się obróbce cięcia wodą

Materiałów, które można poddać tej obróbce jest wiele. Zaliczamy do nich: kamień naturalny i konglomerat, drewno i płyty drewnopodobne, stal węglowa, guma i tworzywa sztuczne, gres, stal nierdzewna, ceramika, metale kolorowe i stopy metali kolorowych, oraz szkło i poliwęglan.

cięcie wodą materiałów

SmartJet 2040 – nowoczesne sprzęt, precyzyjny obróbki

Jednym z najnowocześniejszych sprzętów do obróbki metali za pomocą wody jest SmartJet 2040. Pozwala ona na cięcie materiałów, których grubość nie przekracza 195 milimetrów. Taka maszyna można obrabiać duże materiały lub nawet kilka jednocześnie. Ta maszyna pozwala na obróbkę każdego materiału, nie pozostawiając jakichkolwiek uszkodzeń. Jest to maszyna, która pozwala na precyzyjne i dokładne obrabianie materiałów.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation