ogrod

Ogród marzeń – piękne krzewy i drzewa

6 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Zazwyczaj, kiedy nadchodzi wiosna zabieramy się za porządki w ogrodzie. Ogród jest ważnym miejscem, bo tam zazwyczaj spędzamy ciepłe dni i wieczory. Ogród jest miejscem, gdzie odpoczywamy, opalając się na leżaku, również w ogrodzie bawimy się z naszymi dziećmi grając w piłkę. W ogrodzie również urządzamy wspólne grille i zabawy w gronie rodziny. Ogród w porze wiosennej i letniej tętni życiem. Dlatego ważne jest, aby zadbać o jego piękno. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi!

Jak zaprojektować ogród marzeń?

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić ogród aby zarówno był miejscem do zabawy jak i miejscem, który upiększa otoczenie wokół naszego domu.
W ogrodzie powinno być wyznaczone miejsce do zabawy oraz miejsce do odpoczynku. Warto zagospodarować zielony trawnik bez żadnych roślin, gdzie dziecko będzie mogło spokojnie grac w piłkę. Na początku należy zrobić projekt ogrodu, gdzie zamieścimy wszystkie nasze plany dotyczące ogrodu.
Na skończeniu projektu pierwszym elementem za który powinniśmy się zabrać jest altana. Altana to miejsce, gdzie możemy się schronić, urządzić w niej grilla i posadzić gości. Do altany najlepiej zrobić dojście, czyli deptak z drewna, kamieni lub kostki. Takie prace najlepiej robić w okresie jesieni i zimy , abyśmy na wiosnę mogli sadzić kwiaty i , które zakwitną nam już tego samego roku.

Najczęściej wybierane kwiaty i drzewa w ogrodach to:

  • róże
  • hortensje
  • lilaki pospolite
  • żylistki szorstkie

Najpiękniejszy ogród z pomocą projektanta architektury!

Bardzo często w ogrodach sadzi się krzewy ozdobne, które wykorzystywane są też jako żywopłoty. Ogród powinien pasować do architektury domu. Jeśli mamy nowoczesny dom, warto też zaprojektować taki ogród. Najlepiej poradzić się architektowi krajobrazu, który doskonale zaprojektuje nasz ogród i podszkoli w pielęgnacji roślin. W ogrodzie dobrze prezentują się różne zestawienia. Drzewa iglaste i liściaste, kamień i żwir. Jeśli dysponujecie ogrodem o dużej powierzchni warto zastanowić się nad dużymi zbiornikami wodnymi. Staw o nieregularnym kształcie, obsadzony roślinami pięknie wkomponuje się w cały ogród. Natomiast jeśli ogród jest mały można zrobić poidełko lub małe oczko wodne.

Każdy projektuje ogród, który będzie odpowiednio przystosowany dla niego. Warto zadbać o rośliny szczególnie porą letnią, kiedy panuje susza i upał oraz porą zimową, kiedy panuje mróz.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation