rehabilitacja kobiety

Łóżka ortopedyczne – ułatwienie dla niepełnosprawnych

6 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Osoby starsze często mają problem z wykonaniem nawet najłatwiejszych czynności. Dlatego zastanówmy się, jakie udogodnienia powinniśmy zamontować w domu, aby osoby starsze czuły się bezpiecznie i aby przybywanie we własnym domu nie sprawiało im trudności? Oczywiście musimy wziąć pod uwagę w jakim stanie jest osoba starsza. Inaczej przygotujemy mieszkanie dla osoby, która porusza się samodzielnie, a inaczej dla osoby, która ma problemy z poruszaniem.

Wiele osób starszych mieszka samotnie w domach. Kiedy nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby pomóc w prostych czynnościach warto przygotować dom tak, aby osoba starsza czuła się w nim komfortowo i bezpiecznie. Wiadome jest, że osoby starsze często mają problem z wykonywaniem najprostszych czynności. Ruchy takich osób nie są już tak sprawne jak kiedyś, a koordynacja ruchowa jest spowolniona. Dlatego warto chociażby o dom, aby takie osoby miały dostęp do wszystkiego. Warto pomyśleć chociażby o przystosowaniu łazienki, łóżka ortopedyczne również będą świetnym rozwiązaniem.

Przystosowanie łazienki – jakie udogodnienia?

Łazienka jest miejscem, gdzie o upadek czy poślizgnięcie nie jest trudno. Jeśli w domu mieszka osoba starsza warto pomyśleć o tym, jak urządzić łazienkę, aby była bezpieczna. Jeśli osoba porusza się na wózku warto zadbać, aby łazienka była przestrzenna i komfortowa. Podczas urządzania łazienki, ważne jest, aby znalazły się w niej uchwyty i poręcze. Najważniejszym miejscem gdzie takie uchwyty są przydatne jest miejsce blisko wanny, prysznica, umywalki i toalety. Świetnym rozwiązaniem zamiast wanny będzie prysznic. Problem z wchodzeniem do wanny nie będzie nam towarzyszył, a do takiej kabiny, bez brodzika łatwo wstawić krzesełko.

Łóżka rehabilitacyjne – dobre rozwiązanie dla osób starszych!

Łóżka rehabilitacyjne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które maja problem z podnoszeniem się.
Łózka takie mają regulowaną wysokość, dzięki czemu wstawanie z łóżka nie będzie takim wielkim problemem. Można również regulować wysokość zagłówka , który można opuszczać i podnosić. Dzięki temu nie trzeba przygotowywać dużej ilości poduszek, aby osoba leżała na wyżej. Warto tez przy okazji skorzystać z ortopedycznych poduszek, które dbają o ułożenie kręgosłupa w czasie snu.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation