festiwal kolorów

Okres buntu nastolatka w okresie dojrzewania

6 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Twoje dziecko przeżywa okres buntu? Nie wiesz jak z nim rozmawiać? Zauważasz, że Twoje dziecko zmienia się nie tylko pod względem charakteru, ale zmienia się również jego wygląd na bardziej ekstrawagancki? To bunt nastolatka! Jak sobie z nim radzić? Zapoznaj się z artykułem, gdzie znajdziesz kilka wskazówek.

Moda wśród dzieci i młodzieży cały czas się zmienia. W młodym wieku, każdy chce wyglądać modnie i ,,na topie”. Dlatego wybierając się z młodzieżą na zakupy czasami potrzeba jest nam wiele cierpliwości i wyrozumiałości. Szczególnie w miastach zdarzają się młodzi ludzie, którzy chcą wyglądać ekstrawagancko. Podarte spodnie, kurtki z ćwiekami, oryginalne koszulki z nadrukiem to tylko część ubioru młodzieży. Bardzo często młodzież czerpie inspiracje ze znanych gwiazd. Wielu rodziców zastanawia się, jak aktualnie rozmawiać z dziećmi, które przeżywają okres buntu. Okres ten jest ciężki nie tylko dla dzieci, ale i również dla rodziców. Najlepszym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z dzieckiem, a w razie nieporozumień warto skorzystać z pomocy psychologa.

Okres buntu dziecka – jak przez niego przebrnąć?

Dziecko, kiedy dojrzewa chce zwrócić na siebie uwagę. Robi wszystko, aby zostać zauważonym. Kolczyk w nosie czy w pępku, tatuaż, albo fryzura na irokeza to sposoby nastolatka, aby stać się zauważonym. Bardzo wiele rodziców stara się przejść przez okres buntu swojego dziecka pokojowo. Jednak niektórzy nie radzą sobie ze swoim dzieckiem. Wtedy warto jest poradzić się specjalisty, którym może być psycholog. Warto, aby często rozmawiać z dzieckiem, które przechodzi przez trudny okres. Należy podejmować rożnego rodzaju rozmowy, nie tylko o szkole, ale również i o prawdziwym życiu, jego zainteresowaniach i marzeniach.
Jeśli nastolatek zamierza zacząć inny styl życia, czyli częściej spotykać się ze znajomy lub zacząć imprezować nie możemy tego zabraniać całkowicie. Najlepiej jest wyznaczyć granice, których dziecko nie może przekroczyć.

Okres buntu jest trudny dla każdej ze stron. Najlepiej jeśli w wychowaniu dziecka uczestniczy oboje rodziców. Każdy z nich jednak musi trzymać się tych samych ustaleń. Nie może być tak, że ojciec zakazuje iść na imprezę, a mama natomiast pozwala, jednak tylko do godziny 21. Każda ze stron musi trzymać się tego samego zdania.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation